BILTEN 6. MEÐUNARODNOG RUKOMETNOG TURNIRA SAMOBOR HANDBALL CUP Samobor, Hrvatska 26./ ŽRK Samobor Perkovčeva 90, Samobor ; Tel/

Слични документи
65. MEĐUNARODNI OMLADINSKI TURNIR KVARNERSKA RIVIJERA PROPOZICIJE Hrvatski nogometni klub RIJEKA, Rijeka organizator je 65. Međunarodnog omladinskog n

Microsoft Word - PropozicijeInline

HRVATSKI NOGOMETNI SAVEZ NOGOMETNI SAVEZ ZAGREBAČKE ŽUPANIJE Nogometni savez Velike Gorice tel. 01/ , tel, fax: 01/

Д Р Ж А В Н О П Р В Е Н С Т В О Ж 99 СЛУЖБЕНИ БИЛТЕН бр. 1 Кикинда - Мокрин, године

ПРОПОЗИЦИЈЕ ПРВЕНСТВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗА МЛАЂЕ КАТЕГОРИЈЕ У ТАКМИЧАРСКОЈ СЕЗОНИ 2018/2019. Члан 1. Првенство Републике Србије за млађе такмичарске ка

Microsoft Word - PROPOZICIJE.doc

Izvršni odbor HNS-a je temeljem članka 42. Statuta (32/12, 22/13) na prijedlog Natjecateljske komisije na sjednici održanoj donio, a na

2. MEĐUNARODNI RUKOMETNI TURNIR * T E R M E Č A T E Ž 2012 * B I L T E N 2 DEČACI 1998 / 2000 S L O V E N I J A Sport+ agencija za os

Microsoft Word - Propozicije za HBL 18-19

Microsoft Word - Propozicije-dvorana-HHS v2.doc

BASKET Bilten 1 Maj 2018

HRVATSKI RUKOMETNI SAVEZ

Propozicije TMK

Microsoft Word - Propozicije za HBL 16-17

P R O P O Z I C I J E Rekreacijskog natjecanja za mininogometnu ligu u sezoni 2018./2019. OPĆE ODREDBE 1.MININOGOMETNA LIGA ŠIBENIK Članak 1. Sudionic

HRVATSKI NOGOMETNI SAVEZ NOGOMETNI SAVEZ LIČKO-SENJSKE ŽUPANIJE Gospić, Budačka 12, tel / fax:

ЖЕНСКА РУКОМЕТНА СЕКЦИЈА ОШ РАДОМИР ЛАЗИЋ АЗАЊА

3. MEMORIJAL MARIJE TOPIĆ subota, 14. svibnja godine PROPOZICIJE Memorijala Marije Topić 1. Sudionici Memorijala mogu biti članovi udruga osoba

ВОЈВОЂАНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА

СЛУЖБЕНИ БИЛТЕН БР. 1/A ФИНАЛНИ ТУРНИР / ИГРАЧИ ДО 18. год (M94) Београд, год.

Број:

БИЛТЕН БР. 24 ТАКМИЧАРСКА СЕЗОНА 2017./2018. ГОДИНА ВАТЕРПОЛО САВЕЗ СРБИЈЕ Београд, Сметанина 2 тел/факс: 011/ , е-mail: office

EZULTATI I POREDAK NAKON ODRŽANOG 3. KOLA MARJANSKE LIGE. Pobjeda u Marjanskoj ligi se boduje sa tri boda, neodlučen rezultat sa dva boda, dok se pora

KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR

OPĆE PRILAGOĐENE PROPOZICIJE IV. HRVATSKIH SVJETSKIH IGARA 1. STOLNI TENIS (M/Ž) 2. NOGOMET (M/Ž) 3. MALI NOGOMET (M) 4. TENIS (M/Ž) 5. ODBOJKA NA PIJ

Raspis ekipnog prvenstva RH

DVD Čička Poljana - Vatrogasne igre

Број: 415/2019 Датум: КЛУБОВИМА ПОТЕНЦИЈАЛНИМ УЧЕСНИЦИМА КУПА И ПРВЕНСТВА СРБИЈЕ 2019/2020 Поштовани, Овим путем Вам достављам календар и

RUKOMETNI SAVEZ BEOGRADA Bilten LIGA MLAÐIH KATEGORIJA CENTAR BEOGRAD Beograd, 02. Oktobar 2015

Број:

Број:

(Microsoft Word - Propozicije_Dr\236avno_2016g HRV)

HRVATSKI NOGOMETNI SAVEZ NOGOMETNI SAVEZ ZAGREBAČKE ŽUPANIJE Nogometno središte Velika Gorica tel. 01/ , tel, fax: 01/ nogometn

HRVATSKI NOGOMETNI SAVEZ NOGOMETNI SAVEZ ZAGREBAČKE ŽUPANIJE Nogometni savez Velike Gorice Ljudevita Gaja 25, Velika Gorica tel. 01/ , te

БИЛТЕН БР. 21 ТАКМИЧАРСКА СЕЗОНА 2018/2019. ГОДИНА. ВАТЕРПОЛО САВЕЗ СРБИЈЕ Београд, Сметанина 2 тел/факс: 011/ , е-mail: office

NOGOMETNI SAVEZ ŽUPANIJE ISTARSKE

Bilten nacionalnih takmičenja godina BILTEN NACIONALNIH TAKMIČENJA GODINE rugbyserbia.com Page 1

NATJECATELJSKI PRAVILNIK HRVATSKOG GOLF SAVEZA U Zagrebu, prosinac 2018.

Microsoft Word - propisnik2010.doc

1 II. KADETSKA LIGA JUG 2019.g. Bilten br.1 ŠAHOVSKO GLASILO ZAJEDNICE ŽUPANIJA JUG Dubrovačko-neretvanska, splitsko-dalmatinska, šibensko-kninska i z

1.HKRL 2015 Glasnik br. 1

Pravilnik za turnir u fudbalu Na Primatijadi koja će se održati u periodu od biće održan turnir u fudbalu u muškoj i ženskoj konkure

C O M P R E S S P O R T T R I A T L O N MOŠĆENIČKA DRAGA Organizator: TRIATLON KLUB TRITON, RIJEKA Web:

Microsoft Word - Pravilnik natjecanja sezona

HRVATSKI NOGOMETNI SAVEZ Nogometni savez Karlovačke županije Karlovac, Trg Petra Zrinskog 5, Tajništvo:, fax: 047/ Glavni tajnik; Tomisl

ВАНРЕДНИ БРОЈ 9 СТРАНА 39 ФУДБАЛ, На основу члана 3. Правилника о фудбалским такмичењима (Службени лист ФСС Фудбал, ванредни бр. I/2007, 3

ШАХОВСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ УПУТСТВО ЗА ОРГАНИЗОВАЊЕ ТАКМИЧЕЊА У ШАХУ УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗА ШКОЛ

PROPOZICIJE TAKMIČENJA MALI FUDBAL # Ekipa broji 10 igrača ( 5+1 u igri i 4 rezerve ) # Utakmica traje dva puta po 15 minuta sa odmorom od 5 minuta. #

Otvoreno Prvenstvo Republike Srbije u preskakanju prepona 2019.godine PROPOZICIJE Mestoiterminodržavanja Organizator Predsednik Organizacionog odbora

ВАНРЕДНИ БРОЈ 3 СТРАНА 549 ФУДБАЛ, На основу одредаба члана 45. Статута Фудбалског савеза Србије (Службени лист ФСС «Фудбал», ванредни бр.

МЕЂУОКРУЖНИ ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ КРАГУЈЕВАЦ Србија, Крагујевац, Краља Aлександра I Kарађорђевића бр. 56, пошт. фах 155 Tел/факс: 034/ , мобилн

SPORTSKO TAKMIČENJE U OKVIRU MANIFESTACIJE VIŠE OD PRAVA, BORSKO JEZERO Čl. 1 Teren i lopta PRAVILNIK BASKET 3 X 3 Utakmica se igra na 3x3 košar

Microsoft Word - Propozicije_PREVOD_ SALE[1].doc

KOMISIJA ZA MALI NOGOMET I NOGOMET NA PIJESKU DRUGA HMNL SKUPINA JUG NATJECATELJSKA SEZONA 2018./19. GLASNIK 1. Solin, g. Povjerenik za nat

Број: 10/17-18 Директор ДРЛС ''Север'' Марко Менићанин, поступајући као првостепени дисциплински орган у смислу одредбе члана 75. став 2. Дисциплинско

FINA KALENDAR GWANGJU 2019 TOKYO 2020 NAGRADNI FOND 1650 EUR NOVČANE NAGRADE ZA TRENERE 25. I 26. MAJ POJEDINAČNO I EKIPNO BODOVANJE PLIVAČKI KL

C O M P R E S S P O R T T R I A T L O N MOŠĆENIČKA DRAGA APSOLUTNO PRVENSTVO HRVATSKE U SPRINT TRIATLONU I PARATRIATLONU Organizator: We

(Microsoft Word - IZVE\212TAJ PROJEKAT MINI RUKOMET U KLADOVU.doc)

Na osnovu clana 4

Na osnovu člana 34 Statuta Fudbalskog saveza Crne Gore, Izvršni odbor FSCG, na sjednici održanoj godine, donio je: PROPOZICIJE takmičenja z

NOGOMETNI SAVEZ PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE

OРГАНИЗАЦИЈА КУП ТАКМИЧЕЊА КСС - СЕЗОНА 2019/20 OРГАНИЗАЦИЈА КУП ТАКМИЧЕЊА КСС Такмичарска сезона 2019/ Јул године КОМИСИЈА ЗА ТАКМИЧЕЊЕ

HSS-PRAVILA 1.A I 1.B LIGA

OFFICIAL_INVITATION_SERBIA_OPEN_2019_radni1final

Транскрипт:

BILTEN 6. MEÐUNARODNOG RUKOMETNOG TURNIRA SAMOBOR HANDBALL CUP 2018. Samobor, Hrvatska 26./27.05.2018. Perkovčeva 90, 10430 Samobor ; Tel/fax 01/3374-124; mob 095/ 3374-124 email:zrksamoborhandball@gmail.com ;

Drage sportašice, dragi prijatelji sporta, Dobro došli na 6. Samobor Handball Cup koji se održava 26. i 27. svibnja 2018. godine. Našim dvoranama SD Bogumila Tonija i Sportskom dvoranom Samobor ove će godine prodefilirati 500-tinjak mladih rukometašica iz Hrvatske, Slovenije te BiH u kategorijama: rođenih 2002. g., 2004. g, 2006. g, 2008. g. i mlađih. Sigurni smo da će nas rukometašice i u ova dva dana ponovno oduševljavati svojim rukometnim vještinama, brzinom i hrabrošću. Djeca su naše najveće blago i brinući se o njima i usmjeravajući ih prema sportu otvaramo nove stranice na kojima će pisati svoju budućnost, osobne uspjehe, ali i poraze. Iz njih će izaći jači i spremniji za život i sve izazove koje im on nosi. U tome im želimo puno uspjeha. To će i nama organizatorima dati motivaciju za rad u održavanju ovog turnira još dugi niz godina. Stoga zahvaljujem svim klubovima i roditeljima koji godinama s povjerenjem šalju svoju djecu na ovaj naš turnir i čine ga hvalevrijednim i velikim. Veselimo se susretu sa svima Vama i nadamo se uspješnom turniru, te uspješnom nastavku sportske suradnje u budućnosti. Kroz slobodno vrijeme želimo Vam da upoznate ljepote našeg Grada u čemu će Vam naši volonteri rado pomoći. Organizacijski tim 6. Samobor Handball Cup-a 2018. Organizator zadržava pravo izmjene sadržaja Biltena o kojima će pravovremeno obavijestiti sudionike turnira.

Predstavljamo Vam sudionike ovogodišnjeg turnira koji se održava dva dana. RBR EKIPE DRŽ. 2002. 2004. 2006. 2008. 1 HR 1 1 2 2 2 RK Lokomotiva HR 1 1 2 1 3 ŽRK Rugvica HR 1 4 RK Trešnjevka HR 1 1 5 ŽRK Udarnik HR 1 1 1 6 ŽRK Sesvete HR 1 7 ŽRK Krka NM SLO 1 8 ŽRK Ivanić HR 1 1 1 9 RK Zagorje SLO 1 1 10 ŽRK Dugo Selo '55 HR 1 11 ŽRK Knežopoljka BiH 1 12 ŽRK Colapis HR 1 13 ŽRK Bistra HR 1 UKUPNO 8 6 8 6 26.05.2018 (subota) igra se grupna faza natjecanja, a 27.05.2018 (nedjelja) odigravaju se utakmice za poredak u godištima 2002., 2004. i 2006. Utakmice mini rukometa se igraju 27.05.2018.

PLAN ODIGRAVANJA TURNIRA Samobor, 26. svibnja 2018. Mlađe kadetkinje, djevojčice, mlađe djevojčice Početak Ut. br God./Grupa RASPORED ODIGRAVANJA PO GRUPAMA SD Bogumil Toni Ut. br God./Grupa SD Samobor 09.00 1 2006./A ŽRK Udarnik ŽRK Sesvete 2 2006./B ŽRK Ivanić ŽRK Lokomotiva 2 09.35 3 2006./A ŽRK Lokomotiva 1 2 4 2006./B 1 ŽRK Zagorje (SLO) 10.10 5 2004./C ŽRK Lokomotiva ŽRK Knežopoljka 6 2004./D ŽRK Bistra 10.45 7 2002./E ŽRK Dugo Selo 55 8 2002./F ŽRK Ivanić ŽRK Udarnik 11.25 9 2002./E ŽRK Krka (SLO) ŽRK Lokomotiva 10 2002./F ŽRK Zagorje (SLO) ŽRK Rugvica 12.00 11 2006./A ŽRK Sesvete 2 12 2006./B ŽRK Lokomotiva 2 ŽRK Zagorje (SLO) 12.35 13 2006./A ŽRK Udarnik ŽRK Lokomotiva 1 14 2006./B ŽRK Ivanić 1 13.10 15 2004./C ŽRK Trešnjevka ŽRK Lokomotiva 16 2004./D ŽRK Ivanić ŽRK Bistra 13.50 17 2002./E ŽRK Dugo Selo 55 ŽRK Lokomotiva 18 2002./F ŽRK Udarnik ŽRK Rugvica 14.30 19 2002./E ŽRK Krka (SLO) 20 2002./F ŽRK Ivanić ŽRK Zagorje (SLO) 15.10 21 2006./A ŽRK Lokomotiva 1 ŽRK Sesvete 22 2006./B 1 ŽRK Lokomotiva 2 15.45 23 2006./A 2 ŽRK Udarnik 24 2006./B ŽRK Zagorje (SLO) ŽRK Ivanić 16.20 25 2004./C ŽRK Knežopoljka ŽRK Trešnjevka 26 2004./D ŽRK Ivanić 16.55 27 2002./E ŽRK Krka (SLO) ŽRK Dugo Selo 55 28 2002./F ŽRK Zagorje (SLO) ŽRK Udarnik 17.35 29 2002./E ŽRK Lokomotiva RK Samobor 30 2002./F ŽRK Rugvica ŽRK Ivanić 18.15 31 2004. Drugi grupa C Treći grupa D 32 2004. Drugi grupa D Treći grupa C 18.45 Završetak 1. dana turnira Godišta 2004. i 2006. igraju 2x12 minuta Godište 2002. igra 2x15 minuta U utakmicama po grupama nema time-outa Prvoplasirani iz grupa C i D direktno se plasiraju u polufinale Drugoplasirani i trećeplasirani iz gupa C i D međusobno razigravaju za polufinale

PLAN ODIGRAVANJA TURNIRA Samobor 27. svibnja 2018. Mlađe kadetkinje, djevojčice, mlađe djevojčice, mini rukomet Početak Ut. br 09.00 33 2006. 09.40 35 2006. 10.20 37 2004. 11.00 39 2004. 11.40 41 2002. 12.20 43 2002. 13.00 44 2006. 13.40 45 2004. 14.20 46 2002. RASPORED ODIGRAVANJA ZA POREDAK God. SD Bogumil Toni Ut. br God. SD Samobor 1. polufinale 1. grupa A 2. grupa B 34 2006. 2. polufinale 1. grupa B 2. grupa A 36 2006. 1. polufinale 1. grupa C pobjednik ut. 32 38 2004. 2. polufinale 1. grupa D pobjednik ut. 31 40 2002. 1. polufinale 1. grupa E 2. grupa F 42 2002. 1. polufinale 1. grupa F 2. grupa E Utakmica za 3. mjesto Poraženi ut 33 Poraženi ut 35 Utakmica za 3. mjesto Poraženi ut 37 Poraženi ut 39 Utakmica za 3. Mjesto Poraženi ut 45 Poraženi ut 47 Utakmica za 7. mjesto 4. grupa A 4. grupa B Utakmica za 5. mjesto 3. grupa A 3. grupa B Utakmica za 5. mjesto 3. grupa C 3. grupa D Utakmica za 7. mjesto 4. grupa E 4. grupa F Utakmica za 5. mjesto 3. grupa E 3. grupa F Turnir u mini rukometu SD Samobor Teren 1 12.30 SAMOBOR 1 - COLAPIS 12.50 SAMOBOR 2 - UDARNIK 13.10 SAMOBOR 1 SAMOBOR 2 13.30 SAMOBOR 1 - LOKOMOTIVA 13.50 SAMOBOR 2 COLAPIS 14.10 COLAPIS UDARNIK 14.30 UDARNIK SAMOBOR 1 14.50 TREŠNJEVKA SAMOBOR 2 15.00 47 2006. 15.40 48 2004. 16.20 49 2002. Utakmica za 1. mjesto Pobjednik ut 33 Pobjednik ut 35 Utakmica za 1. mjesto Pobjednik ut 37 Pobjednik ut 39 Utakmica za 1. mjesto Pobjednik ut 41 Pobjednik ut 43 Teren 2 12.30 LOKOMOTIVA - TREŠNJEVKA 12.50 COLAPIS - TREŠNJEVKA 13.10 UDARNIK - LOKOMOTIVA 13.30 TREŠNJEVKA - UDARNIK 13.50 SAMOBOR 1 TREŠNJEVKA 14.10 SAMOBOR 2 LOKOMOTIVA 14.30 LOKOMOTIVA - COLAPIS 17.00 Proglašenje najboljih ekipa i pojedinaca, završetak turnira Utakmice velikog rukometa igraju se 2x15 minuta Utakmice mini rukometa igraju se 1x10 minuta

PROPOZICIJE NATJECANJA - Mlađe kadetkinje, djevojčice, mlađe djevojčice 1. Samobor Handball Cup 2018 igra se u sportskim dvoranama SD B.Toni (Ivana Perkovca 90, Samobor) i SD Samobor (Andrije Hebranga 26A, Samobor). 2. Utakmice se igraju loptama veličine: - mlađe kadetkinje s loptom veličine 2 - djevojčice loptom veličine 1 - mlađe djevojčice loptom veličine 0 3. U svim dvoranama dozvoljena je upotreba ljepila. 4. Prvog dana Samobor Handball Cup-a utakmice se igraju u trajanju: - mlađe kadetkinje 2x15 minuta, odmor 3 minute - djevojčice 2x12 minuta, odmor 3 minute - mlađe djevojčice 2x12 minuta, odmor 3 minute 5. Drugog dana Samobor Handball Cup-a sve utakmice se igraju u trajanju 2x15 minuta 6. Vrijeme za pripremu sljedeće utakmice traje najduže 5 minuta. 7. U slučaju da ekipa ne dođe na teren u roku 5 minuta, protivnička ekipa dobiva susret bez borbe, a registrira se rezultatom 5:0 za protivničku ekipu.

8. Svaka ekipa može prijaviti najviše 16 igračica, od čega maksimalno 3 vratara. 9. Isključenje igrača traje 1 minutu. Prilikom prve izravne diskvalifikacije igračice (crveni karton), ista ima pravo nastupa u sljedećim utakmicama. Nakon druge izravne diskvalifikacije, igračica nema pravo nastupa u nastavku turnira. 10. Utakmice sude 2 suca, članovi UHRS-a, na zapisničkom stolu su 2 zapisničara. 11. Vođenje rezultata i mjerenje vremena se vrši putem centralnog semafora. 12. Svaka igračica koja nastupa na Samobor Handball Cup-u mora imati dokument sa slikom zbog uvida u godinu rođenja iste. 13. Na Samobor Handball Cup-u mogu nastupiti samo igračice po godištima kako je to određeno: - mlađe kadetkinje, rođene 2002. godine i mlađe - djevojčice, rođene 2004. godine i mlađe - mlađe djevojčice, rođene 2006. godine i mlađe U slučaju da se otkrije da ekipa nastupa s igračicom starijeg godišta od propisanog, cijela ekipa se udaljava s turnira. 14. Utakmice će se igrati prema rasporedu koji će ekipe dobiti prije početka turnira. 15. U ostalim slučajevima primjenjuju se uobičajene propozicije HRS-a, a Organizator natjecanja je tumač propozicija i pravila.

16. Poredak u grupama određuje se na slijedeći način: Klubovi za pobjedu dobivaju 2 boda, za poraz 0 bodova, a za neodlučeni ishod oba kluba dobivaju po 1 bod. Završni se poredak klubova određuje na osnovi osvojenih bodova. Ako dva kluba ili više klubova osvoje jednaki broj bodova, poredak se određuje ovako: - u izračun se uzimaju međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, a redoslijed se određuje na osnovi osvojenih bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici; - ako je broj bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici jednak, bolje je poredan klub koji ima bolju razliku danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici; - ako je razlika danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji ima bolju ukupnu razliku pogodaka na ljestvici nakon svih odigranih utakmica u skupini; - ako je i ukupna razlika danih i primljenih pogodaka na završnoj ljestvici nakon svih odigranih utakmica u skupini jednaka, bolje je poredan klub koji je postigao ukupno više pogodaka na ljestvici nakon svih odigranih utakmica u skupini. U utakmicama za poredak, ako nakon isteka vremena ishod bude neodlučen, pobjednik će se dobiti izvedbom sedmeraca. Svaka ekipa izvodi naizmjenično po tri sedmerca, a ako i nakon toga ishod bude neodlučen nastavlja se s izvođenjem po jednog sedmerca do dobivanja pobjednika. Nakon početna tri sedmerca pojedinačne sedmerce može izvoditi jedna igračica. 17.

PROPOZICIJE NATJECANJA mini rukomet 1. Samobor Handball Cup igra se u Sportskoj dvorani Samobor, Andrije Hebranga 26A. 2. Športska dvorana ima tri igrališta dimenzija 20,00 x 12,00 m. 3. Vratarev prostor je udaljen 5,00 m od sredine vratiju. 4. Dimenzije golova su 2,40 x 1,70 m. 5. Lopta je spužvasta i obujma 48-50 cm. 6. Kazneni udarac izvodi se sa 6,00 m od sredine vratiju. 7. Na svim utakmicama Samobor Handball Cup-a u mini rukometu nema kornera. 8. Utakmice se igraju 1 x 10 minuta, bez promjena strana. 9. Vrijeme za pripremu sljedeće utakmice traje najduže 5 minuta. 10. U slučaju da ekipa ne dođe na teren u roku 5 minuta, protivnička ekipa dobiva susret bez borbe, a registrira se rezultatom 5:0 za protivničku ekipu. 11. Početno bacanje izvodi se od vratara, kao i bacanje nakon postignutog pogotka.

12. Svaka ekipa može prijaviti najviše 10 igrača, od čega 4 igraju u polju, 1 je vratar, a ostalih 5 je zamjena. 13. Isključenje igrača traje 30 sekundi, tek nakon isteka vremena ili postignutog pogotka igrač može u igru. 14. U slučaju da igrač uđe u igru prije isteka 30 sekundi, ponovo se kažnjava isključenjem s 30 sekundi. Nakon 3 isključenja igrač dobiva crveni karton i do kraja utakmice nema pravo nastupa. 15. Vratar ne smije prijeći polovicu igrališta. 16. U slučaju da vratar prijeđe polovicu igrališta, vratar se kažnjava isključenjem s 30 sekundi. 17. Poštivati pravila 3 sekunde i 3 koraka. 18. Prilikom izvođenja slobodnog bacanja, igrači moraju biti udaljeni najmanje 1,00 m od protivnika. 19. Slobodno bacanje neposredno prije 5,00 m (vratarev prostor), izvlači se na zahtjev sudaca na udaljenosti najmanje 2,00 m od vratarevog prostora. 20. Dozvoljena je samo obrana čovjek na čovjeka. Ekipa koja se brani zonski, kažnjava se kaznenim udarcem sa 6 m ( penal ).

21. Utakmice sudi 1 sudac, član UHRS-a, na zapisničkom stolu su 2 zapisničara. 22. Vođenje rezultata se vrši putem pokretnih semaforskih uređaja za svaki teren posebno. 23. Mjerenje vremena se vrši putem centralnog semafora za sva 3 terena zajedno. 24. Zapisnici se vode na posebno izrađenom zapisniku prilagođenom mini, odnosno super mini rukometu. 25. Poslije svake odigrane utakmice treneri određuju najboljeg igrača protivničke ekipe i potpisuju zapisnik. 26. Svaka igračica koja nastupa na Samobor Handball Cup-u mora imati dokument sa slikom zbog uvida u godinu rođenja iste. 27. Na Samobor Handball Cup-u mogu nastupiti samo djevojčice po godištima kako je to određeno: - mini rukomet - godište rođenja 2008. i mlađe; U slučaju da se otkrije da ekipa nastupa s igračicom starijeg godišta od propisanog, cijela ekipa se udaljava s turnira. 28. Utakmice će se igrati prema rasporedu, koji će ekipe dobiti najmanje 7 dana prije početka turnira.

29. Svaka ekipa na turniru može nastupiti najviše s 10 igrača, koji se prijavljuju na početku turnira i igraju sve dok je ekipa u natjecanju. 30. U ostalim slučajevima primjenjuju se uobičajene propozicije HRS-a, a Organizator natjecanja je tumač propozicija i pravila mini i super mini rukometa. Konačni poredak na turniru određuje se na slijedeći način: 31. Klubovi za pobjedu dobivaju 2 boda, za poraz 0 bodova, a za neodlučeni ishod oba kluba dobivaju po 1 bod. Završni se poredak klubova određuje na osnovi osvojenih bodova. Ako dva kluba ili više klubova osvoje jednaki broj bodova, poredak se određuje ovako: - u izračun se uzimaju međusobni ishodi klubova o kojima je riječ, a redoslijed se određuje na osnovi osvojenih bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici; - ako je broj bodova na tako dobivenoj suženoj ljestvici jednak, bolje je poredan klub koji ima bolju razliku danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici; - ako je razlika danih i primljenih pogodaka na suženoj ljestvici jednaka, bolje je poredan klub koji ima bolju ukupnu razliku pogodaka na ljestvici nakon odigranih 5 kola turnira; - ako je i ukupna razlika danih i primljenih pogodaka na završnoj ljestvici nakon odigranih 5 kola turnira jednaka, bolje je poredan klub koji je postigao ukupno više pogodaka na ljestvici nakon 5 kola turnira; - ako se ni tako ne može odrediti poredak, klubovi dijele mjesto na završnoj ljestvici. Ako je riječ o mjestu koje odlučuje o pobjedniku turnira, odigrat će se jedna nova utakmica, a ako ishod i tada bude neodlučen, pobjednik će se dobiti izvedbom sedmeraca.

PRIJEVOZ NATJECATELJA S obzirom na to da se turnir odigrava u dvije samoborske dvorane, u nastavku se nalazi prikaz rute do obje dvorane. Na raspolaganju smo Vam za sve informacije i upite. SPORTSKA DVORANA BOGUMIL TONI Adresa: Ivana Perkovca 90, Samobor Dolazak iz smjera autoputa: Dolazak iz smjera graničnog prijelaza Bregana:

SPORTSKA DVORANA SAMOBOR Adresa: Andrije Hebranga 26A, Samobor Dolazak iz smjera autoputa: Dolazak iz smjera graničnog prijelaza Bregana:

PREHRANA NATJECATELJA U neposrednoj blizini dvorana u kojima se odigrava turnir postoji mogućnost prehrane sudionika. Petar Pan ispred SD Bogumil Toni Zlatna Kapljica, Milana Reizera 23, Samobor, 091 251 0621 Dalmacija, Petra Krešimira IV 13, Samobor, 01 3360 821 Monnet, Ul. Ljudevita Gaja 39, Samobor, 01 3367 000 Dostava hrane u dvoranama će biti letci s kontakt podacima PROGLAŠENJE I NAGRADE Proglašenje najboljih ekipa i pojedinaca bit će u nedjelju, 27. svibnja 2018. godine u SD B. Toni prema rasporedu. Nagrade: 1. 3. mjesto: svaka ekipa osvaja pehar Samobor Handball Cup 2018 1. 3. mjesto: sve igračice osvajaju zlatne, srebrne i brončane poklon za najboljeg golmana poklon za najboljeg strijelca poklon za najbolju igračicu turnira pokloni za trenere najuspješnijih ekipa Na kraju zahvaljujemo svim pokroviteljima, donatorima i volonterima bez čije pomoći ovaj turnir ne bi bilo moguće realizirati. Hvala svima na dolasku i ugodno se osjećajte u našem prelijepom Samoboru.