, AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA Izložba: 7-9. jun 2019. godine. Vreme: 10 19h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter Aukcija: 9. jun 2019. godine. Vreme: 18h Kralja Petra 32, Beograd Palata Zepter ANTIQUITIES & PAINTINGS AUCTION Viewing: 7-9. June 2019. (10 a.m. 7 p.m.) 32 Kralja Petra, Belgrad Palata Zepter Auction sale: 9. June 2019. (6 p.m.) 32 Kralja Petra, Belgrad Palata Zepter
1 2 3 4 5 6 7 8 9 1. Frutijera Mesing, staklo. Visina: 50cm 125 2. Zsolnay vaza Mađarska, oko 1930-40. Visina: 26 cm 60 3. Art Deco bokal sa poklopcem Oko 1930. Reljefno staklo. Visina: 25 cm 100 4. Biedermeier rubin staklena činija Mađarska, oko 1840. Oslikana emailom i pozlatom. Dimenzije: 25x18 cm 200 5. Doza za šećer sa poklopcem Posrebrenje, stakleni uložak. Visina: 12,5 cm 65 6. Posrebrena korpica sa staklenim uloškom Visina: 15 cm 65 7. Neoklasična doza Alpaka. Visina: 17 cm 65 8. Doza za šećer Posrebrenje, stakleni uložak. Visina: 13 cm 65 9. Secesijska bonbonjera sa staklenim uloškom Posrebrenje, staklo. Prečnik: 19 cm 110
10 11 15 14 13 12 16 17 10. Kutijica za nakit sa medaljonom Francuska, kraj XIX veka. Ručno oslikan portret, pozlaćena bronza. Dimenzije: 8,5x6,5x3 cm 265 11. Kutijica za nakit Birmingham, Engleska, 1914. Sterling srebro i kornjačevina. Žigovi za srebro, grad, godinu i majstora. Srebrnari Levi & Salaman (1882-1915 Galipolj). Prečnik: 6 cm 300 12. Zidna lampa Staklo, mesing. Visina: 20 cm 65 13. Devojka sa korpom Oko 1900. Alabaster i slonovača. Visina: 20 cm 450 14. Reljef od slonovače Kina, kraj XIX veka. Visina: 31 cm 950 15. Art Deco lampa Visina: 50 cm 325 16. Art Deco lampa sa zelenim staklom Dvoslojno staklo, mesing. Visina: 70 cm 400 17. Igrač Nemačka radionica, oko 1920. Polihromno drvo i pozlata. Visina: 45 cm 450 18. Ram za sliku Drvo i slonovača (Intarzija), Magreb. Dimenzije: 49 x 43 cm 250
20. MOMA ANTONOVIĆ (1938-2019) Apstraktna kompozicija Gvaš na hartiji, 10x19 cm. 1972. Sign. 50 19. ZAHARIJE ORFELIN (1726-1785) Manastir Krušedol Bakrorez, ploča iz 1775. 94x65 cm. 450 21. MILOŠ BAJIĆ(1915-1995) Apstraktna kompozicija Gvaš na hartiji, 20x28,5 cm, Oko 1960. Sign. 100 22. LUKA BERBEROVIĆ (1934) Morinj Ulje na platnu, 28x39,5 cm, 1992. Sign. 225
23. BARBARIEN (1963-2013) Morska neman Ulje na platnu, 90x70 cm, 2004. Sign. 3600 Reprodukovana na str. 147, u Monografiji, MNMU, Jagodina, 2016. 24. LJILJANA BLAŽESKA (1944) Fantazija Ulje na platnu, 68x87 cm. Sign. 300 25. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964) Olujno nebo Olovka na hartiji, 9x10 cm. Sign. 150 26. EMIL BOB (1908-1974) Seoski motiv Ulje na šperu, 40x51 cm. Sign. 250
27. SANDOR CSAVOSI (1886-1954) Skoplje-Eski Amam Akvarel, 27x36 cm, 1936. Sign. 150 28. SANDOR CSAVOSI Ruševine Akvarel, 34x44 cm. Sign. 200 29. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947) Tezejev brod Uljani pastel, 43x65 cm. 1990. Sign. 450 30. VLADIMIR ĆURČIN (1956) Stara kapija sa Dorćola Ulje na platnu, 59x46 cm. 1998. Sign. 250
31. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978) Sveta Gora Ulje na platnu, 30x80 cm. 1973. Sign. 1000 32. SILVIJE ČIKO BONAČI (1893-1966) Hridi Ulje na šperu, 39x56 cm. 1938. Sign. 800 33. IVANKA BUKOVAC (1899-1978) Cveće i lampa Ulje na kartonu, 70x60 cm. 1937. Sign. 1100
34. BOŽIDAR DAMJANOVSKI (1947) Merlin Monro po Vorholu Akril na platnu, 40x40 cm. 1991. Sign. 600 35. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936) Ja i moje slike Olovka na hartiji, 42x60 cm. 1959. Sign. 400 36. FRANO MENEGHELLO DINČIĆ (1900-1986) Sirote Bronza. Visina: 42 cm. Sign. 700 37. ZUKO DŽUMHUR (1920-1989) Džamila Tuš na hartiji, 17x28 cm. Sign. 200
38. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997) Kompozicija Kombinovana tehnika na hameru, 46x70 cm. Oko 1985. Sign. 2000 39. EMERIK FEJEŠ (1904-1969) Leuven Tempera na hartiji, 41x58 cm. Sign. 1800 40. VLADIMIR FILAKOVAC (1892-1972) Zimski pejzaž sa rekom Ulje na platnu, 50x60 cm. Sign. 1200
41. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961) Portret čoveka sa naočarima Olovka na hartiji, 36x24 cm. 1935. Sign. 60 42. MILOŠ GOLUBOVIĆ Portret mladića Olovka na hartiji, 34,5x24,5 cm. 1935. Sign. 60 43. BOŽA ILIĆ (1919-1993) Pejzaž Ulje na šperu, 33x52 cm. 1990. Sign. 750 44. BOŽA ILIĆ Motiv sa sela Tempera/ulje na kartonu, 19,5x28 cm. 1982. Sign. 225
45. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945) Portret mladog muškarca Ulje na platnu, 48x37 cm. Oko 1940. Sign. 3200 46. LJUBA IVANOVIĆ Pejzaž Olovka na hartiji, 25x36 cm. Sign. 300 47. DADO ĐURIĆ (1933-2010) Cetinje Akvarel, 17x24 cm. 1951. Sign. 975
48. BOŽIDAR JAKAC (1899-1989) Slovenski partizan u Rogu Grafika, 15x13 cm. 1944. Sign. 125 49. BOŽIDAR JAKAC Belokrajinski bombaš Grafika, 14x12 cm. 1944. Sign. 100 50. BOŽIDAR JAKAC Marjeta-Zdenka Kidričeva Grafika, 15x13 cm. 1944. Sign. 100 51. IVO KERDIĆ (1881-1953) Mlada devojka Bareljef, 18x15 cm. Oko 1912. Sign. 250
52. MLADEN JOSIĆ (1897-1972) Ruže Ulje na kartonu, 59x69 cm. 1952. Sign. 5600 Reprodukovana pod br. 159 na str. 104 u Monografiji Mladen Josić, NMB, Beograd, 1997. 53. MLADEN JOSIĆ Hristos Olovka na hartiji, 55x34 cm. Oko 1920. Sign. 1400 54. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957) Dr Milan Omčikus Ulje na platnu, 34x26 cm. 1940-1944. Sign. 6800 Reprodukovana pod br. 504, na str. 180 u Sistemskom katalogu dela, Petar Petrović, NMB, Beograd, 2012.
55. ZORAN JOVANOVIĆ JUS (1951) Jeanne d`arc (Jovanka Orleanka) Ulje na platnu, 116x89 cm. 1989. Sign. na poleđini. 1800 56. MILAN KEČIĆ (1910-1998) Grupa stabala Ulje na lesonitu, 61x81 cm. 1972. Sign. 1000 57. LJUBOMIR KOKOTOVIĆ (1936) Zatvor-šetnja Bakropis 2/5, 62x77 cm. 1973. Sign. 400 58. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993) Kočijaš Grafika E.A. 35x50 cm. Sign. 150
59. RADOVAN KRAGULJ (1935) Grannie Smith Grafika, 65x50 cm. 1975. Sign. 400 60. RADOVAN KRAGULJ Wonder Tree Grafika u boji 23/60, 38x28 cm (62x51), 1969. Sign. 350 61. MIODRAG KOSTIĆ (1928-2008) Kompozicija Akril, 32x42 cm. 100 62. DRAGAN LUBARDA (1933-2017) Odmor Tuš na hartiji, 35x28 cm. 1967. Sign. 300
63. SVETOLIK LUKIĆ (1908-1980) Ulica Akvarel, 29x41 cm. Oko 1935. Sign. 200 64. VLADIMIR LUŽAJIĆ (1949) Politika Ulje na platnu, 39x34 cm. 1975. Sign. 350 65. LJUBINKA MIHAILOVIĆ (1922-2015) Pomeranja Ulje na lesonitu, 108x74 cm. 1969. Sign. 750 66. VLADAN MICIĆ MICKE (1945) Bez naziva Ulje na platnu, 40x50 cm. 1999. Sign. 150
67. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967) Motiv sa Senjaka Ulje/gvaš na hartiji, 50x42 cm. Sign. 1600 68. MILO MILUNOVIĆ Budva Tempera na hartiji, 14x35 cm. Oko 1960. Sign. 1800 69. MILO MILUNOVIĆ Amfora Akvarel, 25x20,5 cm. Oko 1962. Sign. 350
70. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952) Stepenice u dvorištu Akvarel, 27,50x20,50 cm. Oko 1920. 200 71. MILAN MILETIĆ (1950) Čaša i kruška Ulje na platnu, 68x58 cm. 1977. Sign. 350 72. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016) Mrtva priroda Ulje na platnu, 61x87 cm. Sign. 350 73. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000) Presudnin čas Hemijska olovka, 31x48 cm. 1969. Sign. 100
74. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993) Kapija Ulje na kartonu, 32,5x47,5 cm. 1981. Sign. 400 75. BRANISLAV NEŠIĆ Skela Akvarel, 47x59 cm. 1947. Sign. 200 76. MIRJANA NIKOLIĆ PEĆINAR (1923-2010) Suvo cveće Ulje na platnu kaširano na lesonit, 41x34 cm. 175 77. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006) Ležeći akt Akvarel, 44x58 cm. 1957. Sign. 275
78. ILIJA PANDUROVIĆ(1933-2013) Portret devojčice Flomaster, 40x28 cm. 1966. Sign. 100 79. RELJA PENEZIĆ (1950) Za Vidicu Ulje na platnu, 79x80 cm. 1975. Sign. 500 80. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950) Ivo Lola Ribar Tempera, 49x34 cm. 1945. Sign. 400 81. MIHAILO PETROV (1902-1983) Grčki omladinac Tempera na kartonu, 43x31 cm. 1947. Sign. 200
82. PETAR PALLAVICINI (1883-1962) Majka i dete Bronza, Visina: 26 cm. Sign. 950 83. VASA POMORIŠAC (1893-1961) Portret dame sa plavim očima Ulje na lesonitu, 43x35 cm. 1950. Sign. na poleđini. 750 84. PERO POPOVIĆ (1881-1941) Autoportret Ulje, 26x18 cm. 800
85. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996) Sa starog sajmišta Ulje na platnu, 58x72 cm. 1953. Sign. 500 86. ZORAN PETROVIĆ Bez naziva Bakar, lim, Prečnik: 33 cm. 1990. Sign. 125 87. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951) Omaggio a Leonardo Olovke u boji, 44x30 cm. Oko 1980. Sign. 625 88. DIMITRIJE POPOVIĆ Corpus Mysticum Grafika EA, 32x24 cm (53x38), 1985. Sign. 250
89. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996) Portret mladića sa bradom Tuš, 57x40 cm. 1981. Sign. 275 90. MIĆA POPOVIĆ Mrtva priroda Grafika A.O. 50x61 cm (61x73), 1990. Sign. 275 91. MIĆA POPOVIĆ Čovek koji leži Flomaster na papiru, 16x14,5 cm. 1950. Sign. 125 92. MIĆA POPOVIĆ Verina vizija... Tuš na hartiji, 11,5x20 cm. 1951. Sign. 150 Reprodukovana pod br. 86, na str. 46, u Katalogu Mića Popović Crteži, Beograd, 1994.
93. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016) Rascep Olovka na hartiji, 20x28 cm. 1978. Sign. 600 94. VLADIMIR POPIN (1947-2009) Primorski pejzaž Ulje na platnu kaširano na karton, 32x46 cm. Sign. 250 95. ĐORĐE PRUDNIKOV (1939-2017) Majka sa detetom Kombinovana tehnika, 50x35 cm. 1982. Sign. 350 96. TAMARA RAKIĆ (1961) Hrt Ugalj na hartiji, 30x30 cm. 2006. Sign. 150
97. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Muški akt s leđa Olovka na hartiji, 43x26 cm. 1922. Sign. 550 98. IVAN RADOVIĆ Figure pri stolu Olovka na hartiji, 35x26 cm. Sign. 400 99. IVAN RADOVIĆ Ležeći akt Olovka na hartiji, 19x25 cm. Sign. 200 100. IVAN RADOVIĆ Autoportret - figura u manrilu Tuš, 36x28 cm. Sign. 300
101. MIODRAG ROGIĆ (1932) Ženski akt Ulje na platnu, 98x72 cm. Sign. na poleđini. 800 102. MIODRAG ROGIĆ Portret muškarca Ulje na platnu, 45x35 cm. 1975. Sign. 600 103. SAVA RAKOČEVIĆ (1933) Apstrakcija Tuš/tempera, 16,5x13 cm. 1964. Sign. 100 104. LOJZE SPACAL (1907-2000) Kompozicija Grafika u boji 35/50, 22x20 cm. 1984. Sign. 75
105. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967) Zabrinuta žena Tuš, 30x21 cm. 1932. Sign. 200 106. SRETEN STOJANOVIĆ(1898-1960) Bista prijatelja Bronzam Visina: 31 cm. Sign. 1100 107. BRANKO STANKOVIĆ LALE (1915-1989) Šibenik Ulje na platnu kaširano na karton, 77x51 cm. 1970. Sign. 700 108. OLIVER TIHI (1943-1995) Cveće u vazi Ulje na hartiji, 65x45 cm. 1968. Sign. 450
109. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953) Devojčica sa mašnom Olovka na hartiji, 33x24 cm. 125 110. ILIJA ŠOBAJIĆ Zamišljena Sepia, 27x23 cm. 125 111. RAJKO TOMIĆ (1905-1988) Pastirica Suvi pastel, 34x25 cm. 1938. Sign. 100 112. RADISLAV TRKULJA (1938-2016) Ratnici Ulje na platnu, 50x70 cm. Sign. 450
113. SVETISLAV STRALA (1891-1957) Kuće na obali reke Akvarel, 46x63 cm. 1930. Sign. 300 114. SVETISLAV STRALA Paorski razgovor Akvarel, 47x59 cm. 1932. Sign. 300 115. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977) Kuće i bašta Ulje na kartonu, 39,5x29 cm. 1937. Sign. 4000
116. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978) Portret dame Suvi pastel, 45x32 cm. 1909. Sign. 250 117. PETAR TIJEŠIĆ Portret devojke sa šeširom Ugljen, 60x50 cm. Sign. 550 118. PETAR TIJEŠIĆ Portret starca Ugljen, 60x45 cm. 1923. Sign. 450 119. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1888-1957) Vrnjci Akvarel, 15,5x22,5 cm. Oko 1930. Sign. 100
120. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019) Predeo u Baru Akvarel, 39x29 cm. 1952. Sign. 250 121. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez naziva Tuš na hartiji, 27,5x19 cm. 1956. Sign. 200 122. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975) Sveti Stefan Ulje na lesonitu, 60x50 cm. Oko 1965. Sign. 2000
123. BOSA VALIĆ (1897-1971) Portret devojčice Ugljen, 36x26 cm. 1948. Sign. 100 124. VASILJEV ALEKSEJ (1901-1991) Muški portret Ulje na lesonitu, 46x38 cm. 1947. Sign. 250 125. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006) Beograd Kombinovana tehnika, 29x41 cm. 1971. Sign. 125 126. VLADA VELIČKOVIĆ (1935) Pas Grafika E.A. 70x50 cm, 1987.Sign. 150